021-74214 :تلفن تماس

تعرفه جدید واردات تلفن همراه روزبه الکترونیک

تعرفه جدید واردات تلفن همراه

با توجه به قوانین تازه تصویب شده در مجلس شورای اسلامی و همچنین نوسانات قیمت دلار، واردات تلفن همراه به خصوص مدل‌های جدید و پرچم‌دار در هر برند، بسیار سخت‌تر شده و نیاز به گذراندن مراحل جدید و پیچیده‌تری دارد. در تیر ماه سال ۱۳۹۹ واردات گوشی‌های بیشتر از ۳۰۰ یورو به کشور ممنوع شد و...

 

 

حالا هم سخن گوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰، افزایش ۶ درصدی تعرفه واردات گوشی و تبلت های هوشمند با ارزش بیشتر از ۶۰۰ دلار را اعلام کرد. البته بهتر است بدانید که این تعرفه پیش از افزایش قیمت ۶ درصد بود، بنابراین اکنون تعرفه جدید واردات تلفن همراه و انواع تبلت های هوشمند، برابر با ۱۲ درصد می‌باشد. اعلام این تعرفه‌های جدید باعث ایجاد تشنج و نوسان قیمت در بازار موبایل شده به گونه‌ای که بعد از اعلام اخباری از این دست، به عنوان مثال قیمت گوشی‌های جدید کمپانی اپل در بازار موبایل کشور افزایش یافته است. هنوز مشخص نیست که این درصد افزایش سود متعلق به سود بازرگانی است یا متعلق به عوارض گمرکی، البته کارشناسان شرکت روزبه الکترونیک معتقدند که این افزایش سود مربوط به سود بازرگانی خواهد بود.

 


اجرایی شدن این قانون عملاً موجب می‌شود که واردات گوشی‌های مسافری به روز و پرچم‌دار در قسمت هزینه‌های گمرکی ۲۰ درصد افزایش داشته باشند و این امر باعث منع واردات مسافری و در نتیجه تحقق اهداف دولت در این زمینه می‌گردد. کمیاب شدن موبایل های هوشمند و جدید از برندهای مختلف و لوکس، اتفاق دیگری است که با اجرایی شدن این قانون در کشور می‌افتد و باعث افزایش قیمت‌ گوشی ها می‌شود. البته شایان به ذکر است که شرکت های وارد کننده مانند روزبه الکترونیک به دلیل تقاضای مشتریان خود حتی با وجود تعرفه جدید واردات تلفن همراه، مدل‌های پرچم‌دار را وارد خواهند کرد زیرا قشر خاصی همواره وجود دارد که حتی با وجود افزایش قیمت چند میلیونی هم قادر به خرید این محصولات هوشمند می‌باشد، اما تمامی افراد اعم از کاربران و واردکنندگان انواع گوشی های موبایل باید در نظر داشته باشند که با افزایش قیمت ارز نیمایی به ۱۱۵۰۰ تومان، عملاً قیمت گوشی‌ها افزایشی حدود ۳۰۰ درصد را تجربه خواهند کرد که قطعا موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید در ساعات اداری با ما در ارتباط باشید.
پاسخگوی شما هستیم...

. روزبه الکترونیک
Close and go back to page